Bursa psikolog ve psikiyatrist seans ücretleri merak edilmekle birlikte önemli bir konudur. Bursa’da psikolog ve psikiyatrist ücretleri değişkenlik göstermektedir.

Aile ve çift terapisi, kaygı (anksiyete)  bozuklukları (panik atak, fobiler gibi), duygu durum bozukları (depresyon, bipolar ve ilişkili bozukluklar gibi), obsesif kompulsif bozukluk ve ilişkili bozuklukları, travma ve stresle ilgili bozuklukları, beslenme ve yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları (erken boşalma, vajinusmus gibi), ve uyku-uyanıklık bozukları gibi daha birçok konu psikolog ve psikiyatristler tarafından tedavi edilmektedir.

Bursa da psikologlar ve psikiyatristler tarafından verilen psikolojik destekler, cinsel terapistler, çocuk alanında uzmanlaşmış oyun terapistleri, pedagog, çift ve aile terapistleri, EMDR, şema ve bilişsel davranışçı terapi yaklaşımlarını benimsemiş olan psikoterapistler. Bir alanda uzmanlaşmış psikologlar ve psikiyatristler alanlarında daha yetkin olabilecekleri gibi seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Bursa’da en iyi psikolog ve psikiyatristi seçerken aldığı eğitimlerin size uygunluğunu araştırabilirsiniz.

Bursa psikolog ve psikiyatrların uzman oldukları alan farklı olduğu için seans ücretleri de değişkenlik gösteriyor.  Psikolojik desteğin giderek daha yaygın bir hale gelmesiyle birlikte alana ilginin artması da psikolog ve psikiyatristlerin seans ücretlerini önemli hale getirdi. Alana yeni katılmış olan bursa psikolog ve psikiyatrların deneyimleri göz önüne alındığında seans ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.

Bursa en iyi psikolog
Bursa en iyi psikolog

Bursa en iyi psikolog ve psikiyatristi nasıl bulurum?

Sorusuna cevap arayan okuyucular için Bursa psikolog fiyatları nın farklı olmasında, psikolog ve psikiyatristin ne kadar tanındık olduğu da önem taşıyor. Bursa en iyi psikolog ve en iyi psikiyatristi arıyorsanız seans ücretinin yüksek olması sizi yanıltmasın. Sadece psikolog ücretlerine bakarak da doğru tercih veremeyebilirsiniz. Türkiye’de ve Bursa en iyi psikolog ve psikiyatrist yaklaşımlarına ve aldığı eğitimlere dikkat ederek bulabilirsiniz. Psikolog ve psikiyatristinizle kimyanızın uyuşması bile terapiniz ve iyileşme süreciniz için en önemli etkenlerdendir. Psikolog ve psikiyatristiniz ile kurduğunuz ilişki güvene dayanan bir ilişki olmalıdır. Orada belki de kimseyle paylaşamadığınız deneyimleri anlatırsınız. Bu yüzden önemlidir güvenilir olması. Bu olması gereken güvenilir ilişki için Bursa psikolog tavsiyesi alabilirsiniz ya da bursa psikologların bulunduğu listelere bakabilirsiniz.

Peki ne kadar sürüyor?

Bursa en iyi psikolog ve bursa psikiyatrların görüşmeleri her seans ayrı ücretlendirilmekle birlikte seans süresi de ortalama 50dk’dır. Psikolog görüşmelerinde her seans genelde ilk 4 hafta, haftada bir şeklinde düzenlenir. İlerleyen süreçlerde danışanın ihtiyacı doğrultusunda ve psikolojik problemine göre psikolog ve psikiyatrist görüşme sıklığını 2 haftada bir ya da üç haftada bir şeklinde olmak üzere plan yapabilir.

İki seans psikolojik destek alarak tüm problemlerinize sihirli bir değnek değmiş gibi bir anda çözüme ulaştırma beklentisi olanlar için üzücü bir durum söz konusu ki, eğer tanı almış bir bozukluğunuz varsa bu mümkün değildir. Terapi almak için bir tanı almanızda gerekmez.  Yıkıcı bir olay, stresli olduğunuz bir durumun varlığı da gerekmez. Kişi kendini tanımak, farkındalığını yükseltmek içinde psikolog ve psikiyatrlara başvurarak psikoterapiye katılabilirler.

Bursada en iyi psikolog bulmak isteyen kişiler, doğal olarak psikoterapistinizi tanımak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız sorunlara yardım edip edemeyeceği konusunda endişelenebilir ve tereddüt edebilirsiniz. Böyle hissettiğinizle tereddüt ettiğiniz konuları ve terapiden beklentilerinizi mutlaka paylaşmalısınız. Bursa psikolog tavsiyesi almak içinde daha önce terapiye giden bursada psikolog ve psikiyatrist önerebilecek dostlarınıza sormak olabilir. Ya da bir şans vererek psikoloğunaza ve kendinize; kendinizi en yakın hissettiğiniz psikologdan ilk randevunuzu oluşturabilirsiniz. İyi şanslar 🙂