iliski-terapisi-

Günümüzde ilişki terapisine olan ihtiyaç çiftlerin ilişkilerinin sağlıklı olmasına, kendi hislerine önem vermesiyle, ilişkide ki sorunları çözüme kavuşturmak için bir profesyonele danışma ihtiyacı ile birlikte oldukça arttı. Bu da ilişki de problemleri olan ancak ilişki terapisi için partnerini ikna edemeyen bireyler için ‘’İlişki Terapisine Tek Gidilir Mi?’’ sorusunu gündeme getirdi ve sıkça soruldu.

İlişki her zaman güzel duygularla başlasa da zaman zaman yaşanan problemler (birçok sebebi olabilir) kaçınılmazdır. İlişkide sorunlar oluşması ve çiftlerin tartışması oldukça olağan bir durumdur. Ancak bu tartışmaların sonu gelmiyor, sesler yükseliyor, kalpler kırılıyor ve çözüme ulaşmıyorsa burada ilişki terapisi almanın önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Peki biz istiyor ancak partnerimizi ilişki terapisine ikna edemiyorsak? İlişki terapisine bireysel de gelebilirsiniz. Bireysel olarak ilişki terapisinde partnere duygu düşüncelerinden, her zamanki verdiği tepkilerin işlevselliğinden, iletişim kalıplarından konuşarak ilişkiye olan bakış açısını genişletmeye, işlevsiz olan başa çıkma tarzını işlevli hale getirmeye, iletişimdeki sağlıksız tarafları fark ettirmek amaçlanır.

İlişki adına çiftlerin işbirliği yaparak birlikte gelmeleri daha avantajlı olsa da, bireysel olarak ilişki terapisine gelmek de ilişkinize oldukça fayda sağlayarak kendi duygu durumunuzu iyileştirecektir.

İlişkinizde yolunda gitmeyen şeyler varsa bizi arayın 0553 911 94 98