Psikoloğa Kimler Gitmeli

Depresyon ve diğer psikolojik sorunlarınızla ilgili bize ulaşabilirsiniz. Bursa depresyon konusunda uzun yıllardır çalışmalar yürüten Nazike Meşe online randevu için tıklayın >>>

Depresyon artık pek çoğumuzun problemi ve çağımızın hastalığı. Depresyon aynı zamanda oldukça tehlikeli ve kötü sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlık olarak biliniyor. Depresyona sahip olan kişiler genellikle dışarıdan gözlemlenebiliyor ve çevreleri tarafından rahatlıkla uyarılabiliyor. Aynı zamanda kendinizi de depresif bir ruh hali hissediyorsanız ve gözlemci bir karaktere sahipseniz bu rahatsızlığını çözmek konusunda adımlar atabilirsiniz. Depresyonun olup olmadığını anlayabilmeniz için bazı belirtileri gözlemlemeniz gerekmektedir. Bu belirtilerden en yaygın olanı depresif bir ruh halidir. Depresyonda olan kişiler genellikle hayatın içerisinden hiçbir şekilde zevk almayarak oldukça depresif ve umutsuz bir karaktere bürünebilirler daha önce oldukça neşeli olan kişiler depresyon anında böyle olmayacak ve hayata karşı umutsuz bir ruh haline bürüneceklerdir. Depresyonu en belirgin özelliklerinden biri sürekli uyku ruh hali ve sosyal hayatla iletişimi kesmektir. Yalnız ve hüzünlü hissetmek, çevrenizdeki insanlara karşı ilgisiz hale gelmek, iş veya okul hayatına odaklanmak, gündelik işleri aksatmak ve iç sıkıntısının ön planda olduğu bir gündelik hayat karşımıza çıkıyor. Depresyonda olduğunuzu bu belirtilerle kolaylıkla anlayabilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

Bu tür duygular hissettiğiniz zaman geç kalmadan bir uzmana danışarak gerekli tedaviyi almanız sosyal hayatınızın akışının düzenlenmesi açısından oldukça önemlidir. Zira tedavi edilmeyen depresyon kötü ve kalıcı sonuçlar doğurabilmektedir sosyal hayata ve iş hayatına normal düzeninize devam edebilmeniz adına mutlak suretle alanında uzman bir hekimden yardım almalı ve önerilen tedaviyi eksiksiz bir biçimde sürdürmelisiniz.